Vítejte doma!

Evropské centrum, jako mezinárodní místo pro setkávání, udržuje živý odkaz Diamantové cesty linie Karma Kagjü.

Buddhisté naší tradice z celého světa zde našli nový domov. Na bázi dobrovolné činnosti jsou zde po celý rok nabízeny meditace, meditační kurzy, přednášky, setkání a mnoho dalších aktivit. Realizovaní učitelé a zkušení buddhisté zájemcům pravidelně nabízejí Buddhova učení a metody.

Evropské centrum

Buddhisté Diamantové cesty z celého světa se po mnoho let snažili najít to pravé místo pro meditaci a související práci.

Od začátku bylo jasné, že je potřeba více místa pro rezidenty, hosty a kurzy: Buddhismus Diamantové cesty z Tibetu téměř zcela vymizel kvůli politickým událostem 20. století, tato cenná a jedinečná učení Buddhy by tedy měla být zachována na Západě. V Gut Hochreute (EC) je tato vznešená odpovědnost naplňována díky idealismu a přátelství.

Poloha

Evropské centrum je umístěno na úpatí Alp ve výšce 850 metrů nad mořem.

Vysoko nad jezerem Alpsee, obklopeno pohádkovými přírodními scenériemi plnými polí a lesů, vyniká Evropské centrum svou jedinečnou polohou. Skládá se z historického souboru čtyř budov stylu Art Déco, které pocházejí z r. 1908 a 1911 a z velké nové budovy ve tvaru písmene „L“, která byla dokončena v roce 2015.

Majitelé

Majiteli Evropského centra jsou buddhisté z přibližně 700 center Diamantové cesty a skupin linie Karma Kagjü z celého světa.

Oficiálně je majitelem Buddhismus Stiftung Diamantweg (Nadace buddhismu Diamantové cesty) založená v roce 1999. Cílem Nadace je zpřístupnit tisíciletou buddhistickou moudrost laickým buddhistům v moderním světě.

Hlavním učitelem je lama Ole Nydahl. Držitelem linie školy Karma Kagjü tibetského buddhismu, ke kterému EC patří, je 17. Karmapa Thinle Thaje Dordže.

Financování

Po nalezení Evropského centra (Gut Hochreute) přispívali na koupi buddhisté z celého světa. Za pouhé tři měsíce se podařilo vybrat potřebnou částku, a to díky různým akcím a projektům center Diamantové cesty. Každý, kdo přispěl, se tak stal součástí tohoto unikátního projektu.

Dlouhodobý projekt pro financování nazvaný „We Grow EC!“ podporuje udržitelný rozvoj, údržbu a provoz Evropského centra.

Mimo to jsou generovány zisky z kurzů, přednášek a prodeje knih, meditačních pomůcek a sošek.

Aktivity

Naše mezinárodní síť se zabývá rozličnými aktivitami, jako jsou každodenní meditace, základní a pokročilé buddhistické přednášky, setkání, kurzy, renovační a stavební práce, semináře a výstavy soch.

Pro Evropské centrum je důležité propojení s regionem. Po domluvě je možné ubytovat skupiny, jako jsou školní třídy, charitativní organizace nebo novináři. Jednou ročně se koná mezinárodní letní kurz, jehož součástí jsou intenzivní meditace a předávání učení s významnými učiteli linie Karma Kagjü.

Jako ve všech centrech Diamantové cesty, individuální práce a příspěvky jsou poskytovány na bázi dobrovolnosti a z osobního nadbytku.

Chcete mít aktuální informace o tom, co se v EC děje, formou měsíčního newsletteru?

Buddhismus

Linie Karma Kagjü patří k jedné ze čtyř hlavních buddhistických škol Tibetu. Více o budhismu Diamantové cesty…
Více…

Meditace

Srdečně vás zveme k vyzkoušení hlubokých meditací budhismu Diamantové cesty.
Více…

Nadace Budhismu

Mezinárodní Nadace buddhismu Diamantové cesty zachovává na Západě Buddhovu nadčasovou moudrost.
Více…