Historie

Po mnoha letech hledání, zejména na úpatí Alp, byl v roce 2007 nalezen Gut Hochreute (statek Hochreute) jako místo pro nové Evropské centrum.

Místo s úžasným výhledem přes jezero Alpsee až k vrcholkům Alp připomíná naše tibetské kořeny, kde se v Himálaji po více než 1000 let mohla nerušeně rozvíjet plná síla Diamantové cesty.

Hluboké kořeny v historii buddhismu

Myšlenka na vytvoření centrálního mezinárodního místa se váže až k samotnému Guru Rinpočhemu, kterému je připisován tento citát z roku 750: „Až bude létat železný pták a jezdit ohnivý kůň a Tibeťané budou rozptýleni po světě jako mravenci, přijde buddhismus do země bílých tváří!“

Když se na počátku kulturní revoluce v padesátých letech 20. století dostal Tibet pod Čínskou nadvládu, Číňané zničili většinu buddhistických institucí a mnoho Tibeťanů muselo uprchnout ze země. Diamantová cesta si pak musela najít nový domov: západní svět. Tím se ono staré proroctví naplnilo a navíc se začal v buddhismu objevovat do té doby neznámý mezinárodní prvek. V linii Karma Kagjü bylo odpovědí Evropské centrum.

Příchod na Západ!

Lamovi Ole Nydahlovi společně s manželkou Hannah a mnoha vysokými tibetskými lamy, zejména 16. Karmapou a Lobpönem Cečchu rinpočhem se díky jejich nezměrné aktivitě podařil mistrovský kousek – přivést jedno náboženství do oblasti, kde byla již po staletí hluboce zakořeněna jiná náboženství. Dokázali to díky zručným metodám a moudrosti podpořenými kulturními a společenskými podmínkami, které panovaly od počátku sedmdesátých let 20. století.

Rozpoznávat a používat kvality různých kultur společně s Buddhovými učeními – zejména s učeními Diamantové cesty, abychom vytvořili mezinárodní základnu pro rozvoj k užitku všem bytostem – právě o to jde v Evropském centru.

S.H. der 16. Karmapa Rangjung Rigpe Dorje bat Lama Ole und Hannah Nydahl den Diamantweg-Buddhismus im Westen zugänglich zu machen – ein Lebenswerk.

Slavnostní předání Gut Hochreute J. S. 17. Karmapovi Thinle Thaje Dordžemu během jeho první návštěvy v roce 2007

Současnost a budoucnost

Od roku 2008 se lidé z celého světa stěhují do Immenstadtu. Po prvních hrubých opravách a zastřešení dvou hlavních budov začalo být nutné postavit další budovu. Nová budova ve tvaru „L“ plní všechny požadavky na každodenní život: ubytování pro více než 30 lidí, místnosti pro hosty, veřejné prostory pro meetingy, pro děti a kanceláře. Tato fáze stavby skončila v roce 2015.

Spolu s opravami na stávajících budovách, které jsou občas potřeba, zahrnují úkoly na nadcházející roky také údržbu nových budov, lesa a polí, stejně jako ochranu životního prostředí přilehlé oblasti.

Míríte do EC? Registrujte se jednoduše emailem!

Panství Hochreute

Budovy ve více než 100 let staré vile Gut Hochreute jsou zasazené v překrásných horách regionu Allgäu s nádherným výhledem na jezero „Großer Alpsee“.
Více…

Události

Kalendář akcí dá dobrý přehled o všech událostech, které se v Evropském centru konají a to pro nové lidi i pro praktikující.
Více…

Dojmy

Spousta fotek, videí i virtuálních prohlídek vytvořené v Evropském centru za posledních 10 let. Čistá inspirace. Hodně zábavy při prohlížení.
Více…