Další rozvoj Gut Hochreute

Pozemek Gut Hochreute o rozloze přibližně 40 hektarů se skládá ze svažujících se luk a lesů, které jsou obhospodařovávány a chráněny, a z komplexu budov.

Jedním z předpokladů pro koupi objektu byla možnost postavit na pozemku novou budovu. To nám umožňuje smysluplně organizovat semináře a zároveň nechat chráněnou historickou budovu Art Nouveau odpočinout a chránit ji před nadměrným užíváním.

Krajinné plánování a ochrana přírody

Proritou při koupi Gut Hochreute byla pro Nadaci budhismu Diamantové cesty harmonie přírody a člověka. Zásadní součástí projektu je uchování jedinečnosti místa a další rozvoj jeho otevřenosti společně s přidanou hodnotou při jeho využití ve volném času a pro odpočinek.

The field barns which are currently under constructions are a good example of combining the preservation of the Allgäu region’s typical landscape and building style with the logistic needs of the Europe Center. You can find out more about this project or support it if you wish: www.feldscheunen-ec.info

Ekologická transformace okolí

Tento rozsáhlý projekt probíhá již několik let. Cílem je co nejlépe harmonizovat krásy Allgäuské krajiny s ochranou přírody.

Původní terasy ve svahovité oblasti byly v 19. století nivelovány za účelem snadnějšího sečení trávy, původní potok byl veden trubkami pod zemí. Terasy, charakteristické pro krajinu Allgäu, byly obnovovené v tomto duchu.

Další výzvou bylo zlepšení situace v zavodňování.Masy vody, které původně nekontrolovaně stékaly ze svahů, jsou nyní déle zadržovány v krajině. Dále bude obnoven původní systém potoků, probíhajících krajinou. To dlouhodobě umožní zlepšení ekologické situace v celém místě. Terasovité břehy se vyvíjejí v biotopy a propojují již existující biotopy ve velké soutěsky.

Nová výsadba různých druhů stromů a keřů repektuje historické okolnosti místa. Vysázeny byly různé druhy ovocných stromů jako jabloň, hrušeň, švestka nebo mišpule. U planých druhů ovoce mysleli krajináři zejména na ptačí třešeň a různé druhy jeřabin. V celku utváří více než 150 stromů krajinný ráz, ať již ve formě ovocných sadů, a nebo alejí.

Chráněná památka

Čtyři původní budovy v Gut Hochreute jsou chráněnou památkou včetně vybavení vily, tj. Nábytek, lampy a obložení stěn.
Více…

Panství Hochreute

Budovy ve více než 100 let staré vile Gut Hochreute jsou zasazené v překrásných horách regionu Allgäu s nádherným výhledem na jezero „Großer Alpsee“.
Více…