Památková ochrana

Nadace budhismu Diamantové cesty převzala v roce 2007 Gut Hochreute od soukromého vlastníka. Od začátku bylo plánovano rozšíření, aby se zde mohly konat kurzy a zároveň se historickým budovám ulevilo a mohly být využívány citlivě.

 

Památková ochrana a restaurování

Architektura Gut Hochreute je typickým příkladem architektonického stylu, který byl častý u zámožných měšťanů v poslední třetině 19. století a na začátku 20. Století. Ovšem zdaleka ne v hornatých krajinách mimo město a tím méně pak v chudších oblastech. To je důvod, proč pod památkovou ochranu spadají čtyři původní budovy včetně vybavení vily, nábytku, lamp a obkladů stěn.

Nadace budhismu Diamantové cesty se zasazuje o obnovu původní kvality, zachování její historické materie a znovu zpřístupňuje tento architektonický klenot veřejnosti.

Od získání objektu v roce 2007 jsou staré budovy průběžně restaurovány profesionály na bázi dobrovolných prací – od původního nábytku ve vile vyrobeného na zakázku až po spousty metrů čtverečních střešní krytiny s takzvanými bobrovkami.

Koupě Nadací budhismu Diamantové cesty

Najít soukromého kupce pro Gut Hochreute by bylo těžké, protože objekt je náročný na údržbu. Komerční využití, například jako hotel, by vyžadovalo zásadní restrukturalizaci, aby vůbec mohlo být výdělečné.

V každém případě by obojí znamenalo odepření přístupu veřejnosti do chráněných historických budov. Eeventuální využití sídla coby městského muzea by bylo velmi nákladné pro město Immenstadt. Charitativní nadace byla tedy ideálním vlastníkem, který skrze částečně veřejné využívání umožňuje obyvatelům Immenstadtu navštěvovat historickou budovu art nouveau.

Další vývoj

Příroda ve spojení s lidmi a jejich potřebami byla pro Nadaci Budhismu Diamantové cesty vždy prioritou.
Více…

Panství Hochreute

Budovy ve více než 100 let staré vile Gut Hochreute jsou zasazené v překrásných horách regionu Allgäu s nádherným výhledem na jezero „Großer Alpsee“.
Více…