Akce pro veřejnost

Po celý rok se v Evropském centru koná mnoho různých akcí, které jsou určené pro širokou veřejnost. Probíhají zde výstavy, prohlídky s průvodci a pro zájemce a nově příchozí je vždy připravený pravidelný program.

S cílem poskytnout přístup k buddhismu lidem, kteří mají zájem, probíhají každý čtvrtek vysvětlení i společná meditace v němčině. Hlavním jazykem používaným v Evropském centru je však angličtina, protože se jedná o místo s mezinárodním charakterem.

Vysvětlení a meditace v němčině

Každý čtvrtek je v jinak anglicky mluvícím Evropském centru na programu tzv. Německý večer. Vstup je zdarma, není třeba přijít ve speciálním oblečení a meditační polštářky jsou také volně k dispozici. Parkoviště se nachází přímo před hlavní branou.

19:00: Úvodní vysvětlení; otázky a odpovědi

Poté následuje: vedená meditace

Celková doba trvání vysvětlení a meditace je asi 90 minut.

Buddhistická centra v okolí také nabízí pravidelný program pro nově příchozí a zájemce, kteří se chtějí něco dozvědět o buddhismu nebo si vyzkoušet meditaci. Kontaktní údaje a časy, kdy jsou centra v Kemptenu, Kaufbeurenu, Füssenu, Bregenzi a Schwarzenbergu (nedaleko Oy-Mittelbergu) otevřená veřejnosti najdete zde: www.diamantweg.de

Den otevřených dveří

Každý rok otevírá Evropské centrum své brány všem zájemcům.

Každou hodinu probíhá krátký úvod do buddhismu, během kterého se dozvíte, co Evropské centrum reprezentuje. Můžete se také zúčastnit vedené meditace, abyste si vyzkoušeli, co to znamená zaměřit svou mysl dovnitř. Prohlídky s průvodcem po tradiční vile i nových moderních budovách umožní návštěvníkům nahlédnout do každodenního života rezidentů EC. Dozvíte se, které budovy umožňují chod každoročního letního kurzu, a poodhalíme vám také jejich skrytou infrastrukturu. Můžete se také těšit na nádherný výhled na jezero Alpsee a alpské štíty.

Pro četné hosty je vždy připravené lehké občerstvení, domácí koláče a velký výběr nápojů a podávají se v příjemném prostředí nádvoří a v kavárně.

Výstava sošek

Každým rokem v červnu a červenci probíhá v historické vile Evropského centra výstava sošek. Prohlídky s průvodcem jsou na programu každou neděli.

Sošky nejsou pro buddhisty pouze vnějšími objekty, každá z nich totiž poukazuje na různé aspekty našeho vlastního osvíceného potenciálu. Vysvětlena bude základní symbolika různých buddhovských aspektů, tak aby se zejména nově příchozí měli možnost seznámit s jejich hlubokým významem.

Letní matiné

Gut Hochreute a Evropské centrum také reprezentují kulturu. V létě zve Evropské centrum veřejnost na hudební matiné, které se koná v zahradě tradičních budov.

Matiné, na kterém vystupují talentovaní umělci z celého světa, má každým rokem jiné hudební téma. Jedná se o koncert, který završuje každoroční výstavu sošek. Většina hostí také využije možnost prohlídnout si s průvodcem výstavu a historickou vilu. Výstava buddhistického umění přiláká každým rokem během červnových víkendů několik stovek návštěvníků.

Těšíme se na pokračování této tradice a četné nové hosty v následujících letech!

Informace a prohlídky pro skupiny a školní skupiny

Je také možné uspořádat návštěvu Evropského centra s vaší skupinou mimo obecný program. .

Nabízíme prohlídky po budovách a v případě zájmu také úvodní přednášku o buddhismu. Rádi také vysvětlíme, jaká je funkce Evropského centra. Na návštěvu k nám již zavítalo několik školních skupin, jak rovněž i mnoho jiných různých druhů skupin.

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás prosím pomocí emailu join@europe-center.org nebo na telefonu 08323 9868740. Těšíme se na vaší návštěvu!

Svatba v Gut Hochreute

V historické vile Gut Hochreute v bývalém dámském čajovém salónku, nazývaném rovněž žlutý salónek, se nachází místnost oficiálně registrována na matrice v Immenstadtu.

Je zde možnost uspořádat registrovanou civilní svatbu ve stylu raného 20. století; v případě zájmu také s přípitkem šampaňského v prostorách vily nebo na terase u jezera.

Pokud si chcete říci si své ano s výhledem na jezero „Großer Alpsee“, prosíme, spojte se zároveň s matričním úřadem v Immenstadtu a Evropským centrem. Kontakt na EC: join@europe-center.org nebo tel. 08323 9868740.

Buddhismus

Linie Karma Kagjü patří k jedné ze čtyř hlavních buddhistických škol Tibetu. Více o budhismu Diamantové cesty…
Více…

Meditace

Srdečně vás zveme k vyzkoušení hlubokých meditací budhismu Diamantové cesty.
Více…

Nadace Budhismu

Mezinárodní Nadace buddhismu Diamantové cesty zachovává na Západě Buddhovu nadčasovou moudrost.
Více…