Mezinárodní letní kurz

Každý rok v říjnu se v Evropském centru koná Mezinárodní letní kurz.

Základní rámec celého programu tvoří meditace, učení a iniciace, které předávají realizovaní učitelé z Východu i ze Západu.

V roce 2017 se bude konat již 25. kurz, a bude probíhat od 31. 7. do 13.8.!

Dimenze sama o sobě…

Každým rokem pozorují obyvatelé Horního Allgäu, jak se na svazích Evropského centra začínají objevovat obrovské stany a jak se v jinak poklidném regionu začíná vše dávat do pohybu: Letní kurz se blíží!

Buddhisté z celého světa začínají s přípravami asi čtyři týdny před začátkem kurzu: stany, toalety, sprchy, obrovská kuchyně, obchody, kilometry elektrických kabelů, lampy, dekorace atd. To vše se postupně objevuje, zatímco náklaďáky přivážejí všechen potřebný materiál ze skladů na místo určení. Bez stovek buddhistů, kteří zde pomáhají jako dobrovolníci v rámci své dovolené by nic z toho nebylo možné.

Během kurzu je zapotřebí 400-500 pomocníků, kteří připravují jídlo, čistí sprchy a záchody, vynášejí smetí atd. A poté opět několik týdnů trvá celou infrastrukturu kurzu rozebrat, sbalit a odvézt zase nazpátek. To vše zní jako obrovské množství těžké práce, avšak na tvářích účastníků uvidíte něco jiného: obrovskou radost!

Historie letního kurzu

Nápad velkého meziregionálního kurzu byl poprvé uskutečněn v roce 1993 ve skautském středisku poblíž města Kassel.

Počet účastníků se rychle začal zvětšovat a postupně začalo přijíždět také více buddhistů z celého světa, takže se kurz brzy rozvinul ve velkou mezinárodní událost, která kromě sdílení důležitých učení, meditací a iniciací také umožnila, aby se do střední Evropy dostaly informace ze všech koutů světa. Díky tomu se začala formovat důležitá přátelství a buddhismus Diamantové cesty i ze vzdálených míst se stal velmi blízkým.

Přestěhování kurzu z Kasselu do Evropského centra v roce 2008 přineslo nové rozměry. Celá akce je nyní organizována na našem vlastním pozemku, což nám umožňuje plánovat věci dopředu a aplikovat dlouhodobá řešení.

V roce 2017 se bude konat již 25. kurz, a bude probíhat od 31. 7. do 13.8.!

Naši učitelé

Každým rokem vysoce realizovaní buddhističtí učitelé z Východu i ze Západu předávají své drahocenné znalosti tisícům žáků, kteří se účastní letního kurzu.

Ubytování

Během letního kurzu se v EC vždy objeví malé městečko, které se skládá z několika set stanů! V případě potřeby jsou k dispozici také lůžka.

Příjezd

Ať už cestujete na Mezinárodní letní kurz z jakéhokoliv místa na naší planetě, nejlepším způsobem dopravy do Evropského centra je letadlo, auto, vlak anebo autobus!

Registrace a program

Můžete se registrovat přímo na speciální stránce letního kurzu, obvykle 2-3 měsíce před kurzem. Dříve nejsme schopni poskytnout žádné informace, a to ani po telefonu.

Naši učitelé

Kromě lamy Ole Nydahla, jsou každým rokem na Mezinárodní letní kurz do Evropského centra zváni také další vysoce realizovaní učitelé z Východu i ze Západu, a společně nám pak předávají své hluboké pochopení Buddhových učení. Je velmi užitečné strávit s nimi určitý čas a meditovat v jejich poli požehnání.

Během následujících týdnů a měsíců vás budeme informovat, kteří lamové obohatí náš letní kurz tento rok. Všechno se dozvíte na stránkách letního kurzu:

Ubytování

Můžete si přivést svůj stan a noci trávit na rozlehlých loukách v okolí hlavních stanů. Budou na vás čekat teplé sprchy, umývárny, toalety a samozřejmě také jídla, při jejichž přípravě bude vaše pomoc více než vítaná!

Je zde také prostor pro karavany a obytné vozy v kempu u jezera „Großer Alpsee“. V Immenstadtu a přilehlých oblastech (Blaichhach, Sonthofen, Ratholz, Akams, Oberstaufen, Konstanzer, Rettenberg, Thalkirchdorf atd.) najdete rekreační domy, penziony a hotely. Je nezbytné, abyste si rezervovali místa dopředu. Na této adrese najdete databázi s možností vyhledávání www.immenstadt.de

Během letního kurzu nemůže Evropské centrum poskytnout žádné pokoje pro běžné hosty. Veškeré prostory jsou vyhrazeny pro dobrovolníky, kteří mají na starosti chod kurzu, pro přátelé se zdravotním postižením a hosty, kteří zajišťují program.

Příjezd

Autem

Je možné přijet až do Immenstadtu (značky pro parkování jsou buď v soukromém ubytování nebo v Akams). Zavazadla a cestující mohou být vysazeni na P3 Viehmarktplatz, odtud budou odvezeni kyvadlovou přepravou, než si řidiči najdou místo na parkování. Do Evropského centra je možné přijet pouze shuttlem. Nahoru do EC smí přijet pouze vozidla, která předem získala zvláštní povolení. Více informací o parkování a shuttlu najdete zde: here.

Vlakem

Příjezd do Immenstadtu (zde obvykle staví vlak po cestě do Oberstdorfu nebo Lindau). Můžete si vyžádat shuttle (kyvadlová doprava) a veškeré informace o něm zjistíte na tomto telefonním čísle „ShuttlePhone“ +49 (0)1577 5288285. Informace o Německých drahách (Deutsche Bahn „Veranstaltungsticket“) najdete zde: Od vlakové zastávky v Immenstadtu se vydejte vlevo směrem k P3 Viehmarktplatz – odtud vás shuttle odveze nahoru do EC na letní kurz. Více informací o shuttlu najdete zde: here.

Letadlem

Přílet do Memmingenu: Autobusy z letiště jezdí k nádraží v Memmingenu (asi 15 min.), odtud pak vlakem do Immenstadtu.

Přílet do Mnichova: Kupte si lístek do Immenstadtu ve stánku DB na letišti. Cestujte do stanice München-Pasing linkou S 8 (zahrnuto v lístku DB), a zde přesedněte. Je možné, že budete muset přesedat ještě v Buchloe nebo v Kemptenu, obvykle na protější nástupiště.

Více informací o shuttlu najdete zde: here.

Die Anmeldung für den Sommerkurs geht einige Wochen vor dem Kurs online.
Nur auf der Sommerkurs-Website ist die Anmeldung möglich, nicht über die EC Anmeldung!

Buddhismus

Linie Karma Kagjü patří k jedné ze čtyř hlavních buddhistických škol Tibetu. Více o budhismu Diamantové cesty…
Více…

Meditace

Srdečně vás zveme k vyzkoušení hlubokých meditací budhismu Diamantové cesty.
Více…

Nadace Budhismu

Mezinárodní Nadace buddhismu Diamantové cesty zachovává na Západě Buddhovu nadčasovou moudrost.
Více…